Tel: +48 502 606 847

Kasztany – leczą czy szkodzą?

Kasztany – leczą czy szkodzą?

Czy warto zbierać kasztany? Czy warto trzymać je w łóżku lub obok telewizora?

Udowodniono, że kasztany mają zdolność pochłaniania promieniowania, pochodzącego między innymi z telewizorów, telefonów czy komputerów, a więc w pewien sposób mogą nam się przysłużyć. Jeden lub dwa kasztany, umieszczone w pobliżu sprzętu elektronicznego, pochłaniają szkodliwe promieniowanie, działając jak naturalne odpromienniki. Dość szybko jednak się nasycają i z czasem przestają być użyteczne, dlatego po kilku miesiącach warto je wymienić. 
Chcąc korzystać z tych szczególnych właściwości kasztanów, należy jednak pamiętać, że nie należy przesadzać z ich ilością w domu. Dwa lub trzy owoce umieszczone obok telewizora czy komputera, mogą poprawić atmosferę w mieszkaniu lub biurze, a noszone w kieszeni są w stanie poprawić nasze samopoczucie, jednak cały ich worek umieszczony pod łóżkiem lub w pobliżu miejsca wypoczynku, zaczyna działać dokładnie odwrotnie. Zgromadzona w tak dużej ilości kasztanów energia, zaczyna wydzielać się na zewnątrz, dość szybko wywołując przykre dolegliwości. Dlatego też osoby przebywające w pobliżu większej ilości kasztanów (np. śpiące na łóżku, pod którym umieszczono worek kasztanów), mogą zacząć odczuwać bóle głowy, migreny, osłabienie i rozdrażnienie.

Całość artykułu pod adresem: http://www.wymarzonyogrod.pl/zakladanie-ogrodu/ogrodek-ziolowy/kasztany-wlasciwosci-i-zastosowanie-lecznicze-kasztanow,136_3454.html