Tel: +48 502 606 847

Las leczy nas

Wiemy, że dendroterapia rzeczywiście działa. Leczniczy wpływ drzew jest udowodniono naukowo. Najbardziej pozytywnie wpływają na nas brzozy, dęby, czy sosny a tych w Pestkownicy i okolicy jest bardzo dużo. Zapraszamy do korzystania z dendroterapii.

Brzoza – jedno z bardziej cenionych przez Słowian drzew. Mówi się o nim nawet, że przejmuje od nas choroby. Działa relaksacyjnie na nasze ciało, pomaga walczyć z bólem głowy, przeziębieniem a nawet grypą.  Wiosną brzoza wytwarza substancje lecznicze a sok uzyskany z brzozy pozytywnie wpływa na działalność pęcherza i nerek.

Dąb – ławeczka lub leżak pod dębem to idealne miejsce dla ludzi zestresowanych,  szukających spokoju i odreagowania sytuacji stresujących. Poprawia krążenie krwi, dobrze oddziałuje na działanie mózgu i wzmacnia organizm. Z kory dębu można sporządzić wywar, który leczy skażenia skóry, egzemę i obrzęki. 

Sosna – to lekarstwo na katar i kaszel. Zawarte w sośnie olejki eteryczne ułatwiają oddychanie i uspokoją. Sosna korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy, wpływa korzystanie na ciśnienie.

Kasztanowiec  – energia kasztana działa uspokajająco, oddala wewnętrzne niepokoje i lęki, pomagając odzyskać utracony spokój. Z kory jego pnia można uzyskać ważne w medycynie środki lecznicze, które pomagają przy schorzeniach hemoroidów, żylaków itp. Herbata z kwiatostanu kasztanowca leczy kaszel wzmacnia tkanki mięśni.